Polkacity (POLC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Polkacity (POLC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda NFT ve metaverse odaklı projeler ve bunlara ait kripto paralar, en çok ilgi görenler kategorisinde yer almaktadır. Polkacity, hem NFT odaklı hem de metaverse odaklı bir proje olduğundan ve aynı zamanda DeFi sayesinde kazanç sağladığından hem kendisi hem de yerel token birimi POLC Token oldukça ilgi görmektedir.

Bu makalamizde Polkacity nedir ve token belirteci POLC Token nedir sorularının cevaplarıyla birlikte Polkacity (POLC) ile ilgili aktarabileceğimiz tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Polkacity Nedir?

Polkacity, dünyanın ilk 3D ve AR platformunu oluşturarak dijital varlıkların mülkiyetinde devrim yaratmayı hedefleyen, birden çok blok zincirinde yer alacak olan bir metaverse ve NFT projesidir.

Daha önce Microsoft’ta çalışan ve bir bulut bilişim şirketi olan OneCloud’un kurucularından olan projenin lider yazılım geliştiricisi Carmelo Milian ile birlikte projenin pazarlama danışmanı olan, yüksek fizik mühendisi, kripto para biriminde beş yıldan fazla deneyime sahip Blockchain Game Factory’nin kurucu ortağı Fatih Atalı, 2021 yılında duyurulan Polkacity projesinin kurucuları arasında yer almaktadır. Ayrıca ekipte Ekip, teknoloji altyapı projelerinde beş yılı aşkın deneyime sahip teknoloji yöneticisi Murad Aliyev ve deneyimli bir web geliştiricisi olan Manuel Leal da yer alıyor.

Ethereum blok zincirinde yer alan ve yakın zamanda hem Binance Smart Chain hem de Polkadot blok zincirlerinde de yer almayı planlayan Polkacity’de kullanıcılar; sanal taksiler, benzin istasyonları, hizmetler satın alabiliyor ve sahip oldukları varlıklardan kazanç elde edebiliyor. Kullanıcılar, kendilerini temsil eden NFT’leri tutarak, farklı DeFi öğelerini birleştiren sanal şehir büyüdükçe haftalık ödemeler alırlar. Polkacity, arazi ve altyapı da dahil olmak üzere mevcut varlıkları sürekli olarak genişletiyor.

İlk piyasaya sürüldüğünde Polkacity, sanal kentinin bir mobil uygulamasını ve masaüstü sürümünü yayınladı. 2021 yılının 3. çeyreğinde ise vatandaşların varlık ticareti yapabileceği pazar yerini başlattı. Gelecekte proje, farklı blok zincirlerine genişlemeyi, komşu şehirler ve hatta kıtalar gibi ek NFT’lerin eklenmesini planlıyor.

Polkacity’de her NFT, kompakt bir taksi için 1.500 POLC, bir alışveriş merkezi için 105.000 POLC’ye kadar farklı bir gelir aralığı sunuyor. Oyuncular, parayı haftalık ağ ödülleri ödemeleri ve ayrıca varlıktan elde edilen ek bir kazanç payı yoluyla temin edebiliyorlar. Bu şekilde oyuncular, oyunun sanal ekonomisinden yararlanabilmektedirler.

Eski NBA yıldızı Baron Davis ile elçi olarak takım kurmak ve Miami’de blockchain ile ilgili etkinliklere sponsor olmak gibi birkaç ilginç ortaklığa imza atan Polkacity, atın alınabilecek NFT’lerde yansıtılan gerçek bir şehrin sanal eşdeğeri olmayı hedefliyor. Şu anda Polkacity projesinde şunlar satın alınabilmektedir:

 • Standart olanlardan limuzinlere kadar farklı taksi türleri;
 • Elektrik ve benzin istasyonları,
 • Oto yıkama, kiralama ve onarım gibi araba ile ilgili servis istasyonları,
 • Oteller,
 • Restoranlar,
 • Alışveriş merkezleri
 • Diskolar gibi eğlence mekanları.

POLC Token Nedir?

POLC Token, Polkacity projesinin içerisinde NFT alışverişlerinde kullanılan yerel token belirtecidir.

Bir Ethereum ERC20 token birimi olan ve maksimum arzı 250.000.000 (250 Milyon) adet olan POLC Token’ın arz dağılımı ise şu şekilde belirlenmiştir:

 • 7.500.000 adet ön satışlara,
 • 2.500.000 adet özel satışlara,
 • 25.000.000 adet UniSwap ve merkezi kripto borsalara,
 • 10.000.000 adet kurucu takıma,
 • 5.000.000 adet pazarlama çalışmalarına ve
 • Her 3 ayda bir 25.000.000 adedi dolaşıma girecek şekilde 200.000.000 adet platform ödüllerine.

POLC Token Nereden Alınır?

POLC Token almanın temelde bir merkeziyetsiz kripto borsa (DEX) olan UniSwap‘tan almak veya POLC Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan satın almak üzere iki farklı yolu bulunmaktadır.

Uzun vadeli yatırımcılar veya platformda yer almak isteyenler UniSwap üzerinden satın alabilecekleri gibi kısa vadeli satın almak isteyenler veya sürekli al/sat yapmayı planlayanlarla başlangıç seviyesindeki kullanıcılar POLC Token listelemesi yapan merkezi kripto borsaları tercih edebilirler.

POLC Token Nasıl Alınır?

Polkacity Token da denilen POLC Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden Polkacity (POLC) satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz POLC Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne POLC yazarak POLC/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve POLC Satın Al (Buy POLC) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Polkacity (POLC) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde hem Polkacity hem de POLC Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

POLC Coin Nedir?

Polkacity, Ethereum blok zincirinde yer aldığından POLC bir coin değil token birimidir ancak birçok kullanıcı alışkanlıklardan dolayı POLC Coin terimini kullanabilmektedir. Her ne kadar kullanılabilir olsa da POLC Coin terimi hatalı bir terimdir. Doğru kullanım POLC Token şeklindedir.

Polkacity Coin Nedir?

Polkacity Coin terimi de tıpkı POLC Coin terimi gibi çok sık kullanılan ancak hatalı bir terimdir. Doğrusu Polkacity Token olmalıdır.

Polkacity (POLC) Projesi Nedir?

Polkacity (POLC), eğer bir benzetme yapılması gerekiyorsa blockchain ve metaverse dünyasının GTA’sı olacak şekilde bir projeye sahiptir. Hem kullanıcılara keyifli zaman geçirmeyi hem de sanal varlıklarla gelir elde ettirmeyi planlamaktadır.

Polkacity (POLC) Hangi Borsalarda Var?

Polkacity (POLC), halihazırda UniSwap dışında en hızlı ve güvenilir şekilde Gate.io Borsası‘ndan satın alınabilmektedir. Bunun dışında KuCoin, Huobi Global borsalarından da Polkacity (POLC) satın alınabilir.

Polkacity (POLC)’nin Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Polkacity (POLC) Resmî Web Sitesi
https://www.polkacity.io/

Polkacity (POLC) Twitter
https://twitter.com/PolkaCity

Polkacity (POLC) Telegram
https://t.me/POLCNews

Polkacity (POLC) Reddit
https://www.reddit.com/r/polkacity/

Polkacity (POLC) Medium
https://polkacity.medium.com/

Polkacity (POLC) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/polkacity/

Polkacity (POLC) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/polkacity

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Polkacity (POLC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir