REEF Finance (REEF) Nedir, Nasıl Alınır?

REEF Finance (REEF) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her geçen gün kripto dünyasına yeni projeler ve kripto varlıklar katılırken son dönemde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Reef Finance olmuştur.

Topluluk odaklı bir başka kripto varlık olan Reef, son dönemde gösterdiği artış grafiği ve günden güne artan topluluğu ile birçok kripto yatırımcısına ve kullanıcısına Reef nedir sorusu ile birlikte Reef nasıl alınır ve Reef nereden alınır gibi soruları sordurtmaya başladı bile.

Bu içeriğimizde Reef nedir, nasıl ve nereden alınır soruları ile birlikte Reef ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Reef Finance Nedir?

Reef Finance, merkezi olmayan finans yani DeFi için oluşturulmuş bir ekosistemdir.

Öncelikle Reef ne demek merak edenler için Reef; İngilizce’de Kayalık, Resif gibi anlamlara gelmektedir. Bu yazıda anlatacağımız Reef ismi hem proje adı Reef Chain, hem de projenin yerel token birimi olan Reef Token için kullanılmaktadır.

Misyonu DeFi’yi daha fazla insan için kolay ve ulaşılabilir hale getirmek olan Reef’i Reef Chain ve Reef Token olarak iki farklı başlıkta ele almak mümkündür.

Reef Chain Nedir?

Reef Chain, Ethereum EVM ve Solidity programlama dili ile geriye dönük uyumlu bir akıllı sözleşme blok zinciridir. Ayrıca Reef Chain, en dikkate değer özellikleri zincir içi yönetişim ve düşük işlem maliyetleri olan Ethereum‘dan çok daha gelişmiştir.

Polkadot Substrate ile inşa edilen ve zincir üzerinde yönetişim ile birlikte gelen Reef Chain; hızlı, ölçeklenebilir, düşük işlem maliyetli ve savurgan madencilik karşıtı özelliklere sahiptir. Ayrıca tam akıllı sözleşme uyumluluğunu koruyan Reef Chain, en yaygın blok zincirlerin en iyi yönlerini bir arada toplamıştır.

Herhangi bir kod yapısı değiştirmeden mevcut uygulamaların Ethereum üzerinden Reef Chain’e taşınabilme imkânı bulunurken aynı zamanda Ethereum ERC-20 varlıklarını Ethereum ile Reef Chain arasında dağıtabilecek likidite köprüleri de kurmak mümkündür.

Kullanıcıların kendi token birimlerini ve NFT’lerini oluşturmasına da olanak tanıyan Reef Chain, yönetişim sistemi özelliğiyle belirlenen teknik konsey aracılığıyla yükseltilebilmektedir.

Reef Token Nedir?

Reef Token, Reef Chain’in yerel para birimi olup işlem ücretleri ve zincir içi yönetim için kullanılır.

Hem Ethereum’da hem de Binance Smart Chain’de bulunan Reef, aynı zamanda Reef Chain’in özelliği ile hem yönetişim sisteminde ödül olarak kullanılmakta hem staking ile ekstra kazanç sağlamaktadır.

Reef Token Nereden Alınır?

Reef Token, hem Reef listelemesi yapan bir kripto borsadan hem de DEX adı verilen merkeziyetsiz borsalardan kolayca alınabilmektedir.

Hem merkeziyetsiz bir kripto borsadan hem de normal bir kripto borsadan Reef Token satın alabilirsiniz.

Reef Token Nasıl Alınır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Reef almak için merkeziyetsiz bir kripto borsa ya da normal bir kripto borsa tercih edilebilir. Bu yazımızda iki yöntemi de sizler için anlatacağız.

Reef listelemesi yapan borsalardan biri olan Binance üzerinden Reef Token almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Binance Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa hemen oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz miktar kadar Binance Borsası‘na para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretleri uygun olduğu için Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
  • Para transferini tamamladıktan sonra Piyasalar bölümüne gelin ve paranızı USDT para birimine çevirin.
  • Tekrar Piyasalar sayfasına gelin ve arama bölümüne REEF yazarak REEF/USDT paritesini seçin.
  • Satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra REEF Al (Buy REEF) butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın kullanımı ile ilgili yardıma ihtiyacınız var ise buraya tıklayabilirsiniz.

Reef yani Reef Token alabilmek için eğer bir adet TrustWallet cüzdan hesabınız ve Binance Borsası’nda hesabınızla birlikte yatırım için yeterli paranız var ise PancakeSwap üzerinden Reef almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
  • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
  • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
  • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan REEF aramasını yaparak seçin. Eğer REEF araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0xf21768ccbc73ea5b6fd3c687208a7c2def2d966e REEF contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
  • Satın almak istediğiniz miktarda REEF satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayıp gerekli onayları verin.

PancakeSwap üzerinden Reef satın alma işleminde eğer hata kodu olursanız üst kısımdaki üç çizgiden oluşan ayarlar butonuna tıklayın ve yüzdelik kısma 11, eğer olmazsa 12 değerini girerek satın alma işlemini tekrarlayın.

PancakeSwap Borsası’nın kullanımı ile ilgili yardıma ihtiyacınız var ise buraya tıklayabilirsiniz.

REEF Finance (REEF) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Reef Coin Nedir?

Reef Coin, Reef Finance ve Reef Chain belirteci olan Reef Token için kullanıcıların kullandığı bir terimdir ancak hatalıdır. Çünkü Reef, bir coin yani kripto para değil bir token birimidir.

Dolayısıyla Reef Coin ile başlayan Reef Coin hangi borsada, Reef Coin alınır mı, Reef Coin yorum gibi terimler de doğru sonuçlara götüren hatalı terimler olacaktır.

Reef Token Alınır Mı?

Dünyanın en büyük kripto borsalarında listelenen Reef Token, sağladığı bu güvenilirlik sayesinde alınabilir bir kripto varlıktır denilebilir.

Reef Binance Borsası’nda Listelendi Mi?

Reef Token, Binance Borsası‘nda listelenmiştir ve Binance Borsası üzerinden kolaylıkla Reef alınabilmektedir.

Binance Borsası‘nda hesabınız yoksa ve hesap açıp Reef Token almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Reef Hangi Borsada Listelendi?

Binance dışında Reef Finance (REEF) listelemesi yapan başlıca kripto borsalar aşağıdaki gibidir:

Reef Token Kaç TL?

Reef Token fiyat bilgisi ile birlikte Reef Token grafik bilgilerini anlık ve canlı bir şekilde incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Reef Token Yorumları Nasıl?

Genel anlamda Reef Token yorum açısından oldukça pozitif yorumlara sahiptir ve birçok kişi tarafından olumlu olarak değerlendirilmektedir.

Reef Token Geleceği Nasıl?

Sahip olduğu proje ve hedefleri ile kısa zamanda büyük başarılar elde eden Reef Token, kendini geliştirdiği sürece geleceği olan kripto varlıklar arasında mutlaka yer alması gereken bir varlıktır.

Reef Token Haberleri Nereden Takip Edilir?

Binansal olarak Reef Token gibi birçok kripto token birimine ait en son ve güncel haberleri yayınladığımız Kripto Token Haberleri sayfamızdan Reef Token ve diğer tüm kripto token birimleri ile ilgili son dakika haberleri de dahil takip edebilirsiniz.

REEF Finance (REEF)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Reef Finance (REEF) Resmî Web Sitesi
https://reef.finance/

Reef Finance (REEF) Twitter
https://twitter.com/ReefDeFi

Reef Finance (REEF) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/reef-defi/

Reef Finance (REEF) Reddit
https://www.reddit.com/r/ReefDeFi/

Reef Finance (REEF) Telegram
https://t.me/reefdefi

Reef Finance (REEF) Medium
https://medium.com/reef-finance

Reef Finance (REEF) Discord
https://discord.com/invite/DHpr7sCeGa

Reef Finance (REEF) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/reef/

Reef Finance (REEF) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/reef-finance

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
REEF Finance (REEF) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir