Shiryo Inu Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Shiryo Inu Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NFT teknolojisinin oyun kültürüyle bir araya gelmesinden sonra birçok proje bu iki özelliği de bir arada sunarak öne çıkmayı başarmaktadır. Shiryo oyunu ve Shiryo Inu Token da hem NFT hem de oyun özelliğini kullanıcılarına sunarak öne çıkan çok yeni bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Henüz çok yeni olmasına rağmen kayda değer bir kitle edinen Shiryo Inu ile ilgili bu içeriğimizde Shiryo Inu nedir sorusunun cevabıyla beraber tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Shiryo Nedir?

Shiryo, NFT ticaretine dayalı Ethereum blok zincirinde yer alan bir çok oyunculu kart oyunu projesidir.

GameFi teknolojisine uygun olarak Play-to-Earn yani Oyna Kazan sistemi sunan Shiryo, NFT olarak üretilen kartların ticaretine dayalı kazanç imkânı sunarken aynı zamanda da oyun deneyimi sağlamaktadır.

Oyun içerisinde arazisi 4 bölüme ayrılmış olan Edrea adında bir kıta yer almaktadır. Ayrılan 4 bölüm ise sırasıyla Toprak (Earth), Yıldırım (Thunder), Su (Water) ve Ateş (Fire) olarak isimlendirilmiştir. Oyuncular projenin kendi internet sitesi üzerinden Shiryo DApp aracılığıyla oyun oynayabildikleri gibi aynı zamanda turnuvalara katılıp Edrea kıtasından arazi satın alabilmektedir.

Shiryo oyununda 200 adet benzersiz ve aynı zamanda her biri NFT özelliği taşıyan kartlar ana rol oynayacak. Bu 200 kartın 50 tanesi tüm oyunculara ücretsiz olarak dağıtılacak ve geriye kalan kartları kazanmaları için oyunu oynayıp başarı sağlamaları gerekecek veya Common, Uncommon, Rare, Legendary ve Mythic olarak adlandırılmış 5’erli paketler halinde satıldığı şekilde satın almaları gerekecek.

Oyun içerisinde her oyuncunun bir avatarı bulunmaktadır. Bu avatarlar 9 özelliğe sahip kurt kafalarından oluşan NFT nesneleridir.

Mantık olarak metaverse projesi olduğunu da söyleyebileceğimiz hatta The Shiryoverse adında bir metaverse proje çalışması olan ve henüz beta aşamasında olan Shiryo, yakın bir zaman diliminde yayınladıkları bilgilere göre 2022 yılının ilk çeyreğinde tam sürüm olarak kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Ayrıca planlanan yol haritasındaki verilere göre 3D metaverse entegrasyonu planı da bulunan Shiryo’da sosyalleşme üzerine de bazı projeler yer alıyor.

2022 yılının sonuna doğru ise Shiryo’da bir DAO sistemi olacağı gibi ayrıca Shiryo TCG adında bir mobil uygulama da hizmete sunulacak. Mobil uygulama için düşünülen TCG terimi Shiryo projesinin tam adı Shiryo Trading Card Game olarak geçtiğinden Trading Card Game kelimelerinin ilk harflerinden oluşmaktadır.

Shiryo Inu Token Nedir?

Shiryo Inu Token, Shiryo projesinin yerel token birimi olup Shiryo evreninde ve oyununda kullanılmak üzere tasarlanan ERC-20 kripto para birimidir.

Maksimum arzı 1.000.000.000.000.000.000 adet olarak tasarlanan Shiryo Inu Token’ın her alım ve satım gibi işlemlerinde %11 oranında kesinti uygulanmaktadır. Kesilen %11’lik dilimin %3’ü Shiryo Inu sahiplerine ödül olarak dağıtılırken kalan kısımdan %4’lük dilim pazarlama çalışmalarına ve %4’lük dilim geliştirme çalışmalarına ayrılmaktadır.

Maksimum arzın %95’lik kısmı tamamen likidite havuzlarına aktarılmıştır ve kalan %5’lik kısım başlangıç pazarlama ve geliştirme çalışmalarına ayrılmıştır.

Shiryo Inu Token Nereden Alınır?

Shiryo Inu Token satın alabilmenin iki temel yolu bulunuyor:

  1. UniSwap platformu üzerinden satın almak,
  2. Shiryo Inu listelemesi yapan merkezi kripto borsalar üzerinden satın almak.

Her iki yöntemle de Shiryo Inu sahibi olunabilmektedir ancak şöyle bir fark bulunmaktadır; eğer UniSwap üzerinden Shiryo Inu satın alınırsa ödül olarak dağıtılan miktarlar anlık olarak hesaba yansırken merkezi borsalarda bu ödüller belli periyotlarda dağıtılmaktadır.

Shiryo Inu Token Nasıl Alınır?

Shiryo Inu Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan BitMart üzerinden Shiryo Inu Token satın alabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • BitMart Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz SHIRYO INU tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz BitMart hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasa sayfasına gidin ve arama bölümüne SHIRYO INU yazarak SHIRYOINU/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve SHIRYOINU Satın Al (Buy SHIRYOINU) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Shiryo Inu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Shiryo projesi ve Shiryo Inu Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Shiryo Inu Coin Nedir?

Aslında Shiryo Inu bir coin değil ERC-20 token birimidir ancak birçok kişi Shiryu Inu Coin kavramını kullanmakta ve Shiryo Coin nedir ya da Shiryo Inu Coin nedir sorularını sıkça sormaktadır. Doğru kullanım ise Shiryo Token ya da Shiryo Inu Token olmalıdır.

Shiryo Inu Hangi Borsalarda Var?

Shiryo Inu şu anda merkeziyetsiz kripto borsalardan UniSwap, merkezi kripto borsalardan BitMart kripto borsalarında yer almaktadır.

Shiryo Inu’nun Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Shiryo Inu Resmî Web Sitesi
https://shiryo.com/

Shiryo Inu Twitter
https://twitter.com/shiryo_official

Shiryo Inu Telegram
https://t.me/ShiryoINU

Shiryo Inu Discord
https://discord.com/invite/shiryo

Shiryo Inu CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/shiryo-inu/

Shiryo Inu CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/shiryo-inu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Shiryo Inu Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir