Status (SNT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Status (SNT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz uygulamaların yani DApp’lerin her geçen gün daha popüler hale geldiği bugünlerde merkeziyetsiz uygulamalara yönelik projelerde oldukça gözde hale gelmeye başladı. Status projesi ve yerel token birimi SNT Token da merkeziyetsiz uygulamalara yönelik olmasından dolayı son zamanların gözde projelerinden biri olmayı başardı.

Bu makalemizde Status nedir sorusunun ve SNT Token nedir, nasıl alınır, nereden alınır gibi soruların cevaplarıyla birlikte Status (SNT) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Status Nedir?

Status; blockchain alt yapılı bir şekilde çalışan merkeziyetsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Kullanıcıların birbirine mesaj gönderebilecekleri açık kaynaklı kod kullanan bir uygulama olan Status uygulaması akıllı telefonlara veya bilgisayarlara indirilip kurularak kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Status, Ethereum blok zincirinde çalışıyor ve Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan diğer merkeziyetsiz uygulamalara entegre edilebiliyor. Ayrıca Status’e ait olan kripto para cüzdanları ile merkeziyetsiz uygulamalara erişim mümkündür.

Uygulamalarla etkileşime girmesinin yanı sıra Status ile eşler arası yöntemler kullanılarak, karşı tarafa şifrelenmiş mesajlar gönderilebiliyor. Eşler arası gönderilen herhangi bir dosya ve mesaj, 3. kişiler tarafından görüntülenemiyor ve bu sayede, kullanıcılar istedikleri kişilere güvenli bir şekilde şifreli mesaj gönderebilmektedirler.

Status Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Status hem masaüstü işletim sistemleri hem de mobil işletim sistemleri için uygulama hizmeti vermektedir.

Ayrıca, Status uygulamasını kullanmak oldukça kolaydır. Telefonlar için Play Store, Google Play, Android APK ve F-Droid desteği sunmaktadır. Bu uygulamalardan birisi ile Status’ü telefonunuza indirebilirsiniz. Status; Linux, Windows, Mac bilgisayar işletim sistemlerini de desteklemektedir. Tek yapılması gereken Status uygulamasını indirip kayıt olmak ve uygulamayı kullanmaya başlamak olacaktır.

Bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza Status uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada bilgisayarınızın veya akıllı telefonunuzun işletim sistemini seçerek uygulamayı hemen indirmeniz mümkündür.

SNT Token Nedir?

SNT Token, Status ağının Ethereum ağında bulunan ERC-20 akıllı kontratı ile oluşturulmuş yerel token birimidir.

Maksimum arzı bulunmayan ve SNT Coin olarak daha çok bilinen SNT Token, Status uygulamasında ödeme aracı olarak kullanılır. SNT alan kullanıcılar, ağın gelişimine katkıda bulunurlar.

Toplam arzı 6.804.870.174 adet olan Status (SNT) Token’ın dolaşımdaki arzı ise yarısına yakın miktar olan 3.470.483.788 adettir.

SNT Token Nasıl ve Nereden Alınır?

SNT Coin nasıl alınır ve SNT Coin nereden alınır sorularına sıkça muhatap olan SNT Token, satın alınması en kolay kripto paralar arasındadır çünkü birçok kripto borsada listelenmiştir.

SNT Token alabileceğiniz merkezi borsalardan biri olan Gate.io üzerinden SNT Token almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz SNT Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne SNT yazarak SNT/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve SNT Satın Al (Buy SNT) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Status (SNT) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda Status ve SNT Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Sizden gelen talepler ve sorular doğrultusunda bu alan düzenli olarak güncellenecektir.

SNT Coin Nedir?

SNT Coin terimi Status (SNT) için kullanıcılar arasında oluşmuş bir terimdir ancak hatalıdır. Çünkü SNT bir coin değil token birimidir. Bu nedenle doğru kullanımı SNT Token olmalıdır.

Status Coin Nedir?

Status Coin terimi de SNT Coin teriminin ortaya çıkış sebebine bağlı olarak oluşmuş ve hatalı bir terimdir. Doğru kullanımı Status Token şeklinde olmalıdır.

SNT Token’in Kendi Blok Zinciri Var mı?

SNT, Ethereum blok zincirinde yer almaktadır. Ethereum ağındaki akıllı kontrat türü olan ERC-20 formatında üretilmiştir.

Status (SNT) Geleceği Olan Bir Proje mi?

Status’ün potansiyeline ve uygulamanın kullanım avantajlarına göre değerlendirecek olursak gelecekte popülerliğini artırma olasılığı hiç de düşük değildir.

Status (SNT) Kurucusu Kim?

Status ağı bir bütün olarak daha önce yazılım dağıtım şirketi işleten Carl Bennetts ve Jarrad Hope tarafından 2017 yılında kurulmuş ve duyurulmuştur.

Status Ne Demek?

Status terimi İngilizce’de Durum anlamına gelmektedir.

SNT Token Hangi Borsada ya da Borsalarda Var?

SNT Token hali hazırda Binance dahil birçok kripto borsada listelenmiştir ancak USDT ile alım yapmak ve borsanın hacminden faydalanmak için en iyi seçenek Gate.io Borsası‘dır.

Status (SNT)’un Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Status (SNT) Resmî Web Sitesi
https://status.im/

Status (SNT) Twitter
https://twitter.com/ethstatus

Status (SNT) Facebook
https://www.facebook.com/ethstatus

Status (SNT) Discord
https://discord.com/invite/3Exux7Y

Status (SNT) Reddit
https://www.reddit.com/r/statusim/

Status (SNT) YouTube
https://www.youtube.com/statusim

Status (SNT) Github
https://github.com/status-im

Status (SNT) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/status/

Status (SNT) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/status

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Status (SNT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir