The Sandbox (SAND) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

The Sandbox (SAND) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oyun ve metaverse projelerinin resmen hüküm sürmeye başladığı kripto piyasalarında metaverse yatırımı yapmak kaçınılmaz olmaya başladı. The Sandbox projesi ve SAND Token da özellikle kısa zamanda gösterdiği yükseliş grafiği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu içeriğimizde sizlere The Sandbox nedir sorusunun cevabıyla birlikte SAND Token nedir, nasıl ve nereden alınır gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını ve The Sandbox (SAND) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

The Sandbox Nedir?

The Sandbox, oyuncuların Ethereum blok zincirinde kendi oyunlarını oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve para kazanabilecekleri benzersiz bir sanal dünya projesidir.

Vizyonu oyuncuların ortaklaşa ve merkezi otorite olmadan sanal dünyalar ve oyunlar yaratacakları, derinlemesine sürükleyici bir metaverse sunmak olan The Sandbox’un hedefi çok popüler olan Roblox ve Minecraft gibi bir mevcut oyun yapıcılarının metaverse ve kripto dünyasındaki temsilcisi olmaktır.

Mevcut oyun sektörünün oyuncuları ve oyuncuların kazançlarını sınırladığını öne sürerek buna bir son verilmesi gerektiğine inanan The Sandbox, metaverse teknolojisine uygun olarak tüm oyunların, oyuncuların ve oyun içi nesnelerin NFT teknolojine göre benzersiz ve değiştirilemez olmasını sağlayarak oyunculara hem hak ettiği değerin hem de hak ettikleri kazancın verilmesini benimsemiştir.

The Sandbox projesinde kullanıcılar tarafından UGC de denilen içerikleri oluşturabilmek ve alım satım yapabilmek için VoxEdit, Marketplace ve Game Maker adında 3 entegre araç bulunmaktadır.

The Sandbox’un kullanımı basit ve oldukça güçlü 3D oluşturucu aracı olan VoxEdit ile 3D olarak insan, bitki, hayvan, eşya gibi birçok aracı ücretsiz olarak modellemek mümkündür. Oluşturulan tüm nesneler NFT özelliğine sahip olacağı gibi aynı zamanda da ticareti yapılabilmektedir.

The Sandbox Marketplace ile VoxEdit aracıyla yapılan tüm nesneler hem ERC-721 hem de ERC-1155 tokenları olarak satılabilmekte veya satın alınabilmektedir.

Belki de en önemli araç olan The Sandbox Game Maker ise kullanıcıların ve oyuncuların VoxEdit ile oluşturdukları tüm nesneleri LAND adı verilen sanal evrene yani oyun dünyasına taşıyarak kullanmalarına izin vermektedir. Kullanıcılar LAND denilen sanal arazilere taşıdıkları bu nesneleri kullanabilecekleri gibi aynı zamanda bir oyun deneyimine dönüştüre de bilirler.

SAND Token Nedir?

SAND Token, The Sandbox ekosisteminde işlemlerin ve etkileşimlerin temeli olarak kullanılan yerel token belirtecidir.

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 token birimi olan SAND Token; oyuncular, geliştiriciler ve yayıncılar tarafından ekosistem genelinde kullanılacak ve içerik oluşturucularla birlikte oyuncuların çeşitli ve gerçekten benzersiz oyun deneyimlerini paylaşacağı bir ekosistem içerisinde kullanıcı tabanlı bir ödül platformu oluşturmasına olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Toplam arzı 3 milyar adet olan SAND Token’ın %17,18’lik kısmı oyun içi tohum satışları, %4’lük kısmı stratejik satışlar, %12’lik kısmı launchpad satışları, %10’luk kısmı reklam ücretleri için ayrılmış olup kalan dilimden %19’luk kısmı kurucu ekibe, %12’lik kısmı The Sandbox Vakfı’na ayrılmıştır ve son kısım olan %25,82’lik kısım ise firma rezervi olarak belirlenmiştir.

SAND Token Nereden Alınır?

SAND Token alabilmek için The Sandbox (SAND) Token listelemesi yapan merkezi ve merkezi olmayan kripto borsaları seçebilirsiniz.

Merkezi olmayan kripto borsa (DEX) platformlarında Ethereum destekli olan platformları seçmek gerekirken merkezi kripto borsalarda yalnızca The Sandbox (SAND) listelemesi yapan bir kripto borsa seçmek yeterlidir.

SAND Token Nasıl Alınır?

The Sandbox Token yani SAND Token listeleyen bir merkezi kripto borsa üzerinden SAND Token satın almak isterseniz SAND Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Binance Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek The Sandbox (SAND) Token satın alabilirsiniz:

  • Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktarda para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretini minimize etmek için Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT veya BUSD kripto varlık birimine çevirin.
  • Daha sonra aynı yerden SAND/USDT veya SAND/BUSD paritelerinden satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra SAND Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın detaylı kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Binance Borsası dışında farklı bir kripto borsa üzerinden SAND Token satın almak isterseniz her ne kadar Binance Borsası‘nı önersek de aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz:

The Sandbox (SAND) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu başlık altında The Sandbox oyunu ve SAND Token ile ilgili tüm cevabı merak edilen soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

SAND Coin Nedir?

SAND Coin, SAND Token‘ı temsil eden bir terimdir ancak SAND Token Ethereum ERC-20 token birimi olduğu için hatalı bir terimdir. SAND Coin‘in doğru kullanımı SAND Token şeklindedir.

The Sandbox Coin kullanımı da hem aynı sebepten hem de The Sandbox isminin direkt projenin ve ekosistemin adı olmasından dolayı hatalıdır.

The Sandbox (SAND) Hangi Borsalarda Var?

The Sandbox (SAND), neredeyse tüm majör borsalarda bulunmaktadır ancak eğer merkezi olmayan bir kripto borsa yani DEX platformu istiyorsanız UniSwap Borsası‘nı, merkezi bir kripto borsa tercih edecekseniz de Binance Borsası‘nı tercih edebilirsiniz.

The Sandbox (SAND)’un Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

The Sandbox (SAND) Resmî Web Sitesi
https://www.sandbox.game/

The Sandbox (SAND) Twitter
https://twitter.com/thesandboxgame

The Sandbox (SAND) Telegram
https://t.me/sandboxgame

The Sandbox (SAND) Facebook
https://www.facebook.com/TheSandboxGame/

The Sandbox (SAND) Instagram
https://www.instagram.com/thesandboxgame/

The Sandbox (SAND) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCzv1t7voB-bxMmXLysT4h0w

The Sandbox (SAND) Discord
https://discord.com/invite/vAe4zvY

The Sandbox (SAND) Twitch
https://www.twitch.tv/thesandboxgame

The Sandbox (SAND) Medium
https://medium.com/sandbox-game

The Sandbox (SAND) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/the-sandbox/

The Sandbox (SAND) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/the-sandbox

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
The Sandbox (SAND) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir