YooShi Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

YooShi Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasaların en gözde varlıkları son dönemde özellikle topluluk odaklı kripto varlıklar arasından çıkmaktadır. YooShi de son zamanların en gözde kripto varlıklarından biri olmayı başararak karşımıza çıkıyor.

Bir anda herkesin diline pelesenk olan token birimi olan YooShi, bu popülerliği ile birlikte YooShi nedir, YooShi Coin nedir, YooShi Token nedir gibi soruların da bir anda muhatabı olmaya başladı.

Bu içeriğimizde sizlere YooShi nedir, YooShi Token nedir, nasıl ve nereden alınır gibi en çok merak ettiğiniz soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

YooShi Nedir?

YooShi, hem eğlenmek hem de oyun oynayarak para kazanmak isteyenlere özel oluşturulmuş metaverse odaklı bir kripto oyun platformudur.

Adını ve logosunu Super Mario oyunundaki dinozor karakterinden alan YooShi, GameFi mantığına uygun olacak şekilde Play-to-Earn (P2E) de denilen Oyna Kazan ilkesiyle kullanıcılarına hem oyun oynamalarını hem de oyun oynayarak para kazanmalarını sağlamaktadır.

Platform olarak görüntüsü PancakeSwap platformuna benzeyen ancak tamamen oyunlar üzerine kurulu olan YooShi, aynı zamanda staking, yield farming, NFT gibi birçok seçeneğe de sahiptir.

GamePad kategorisinde tüm oyunları görüp inceleyebiliyorken, NFT Market kategorisinde YooShi platformuna özel NFT ürünlerinin ticareti yapılmakta ve Farms kategorisinde sahip olunan token birimlerini staking özelliği ile stake ederek kazanç sağlama imkânı bulunmaktadır.

Ayrıca YooShi, yine kendi NFT karakterlerine özel kripto madenciliği sunmaktadır. Madencilik sistemi Proof of Stake (PoS) denilen hisse kanıtı mantığında olan YooShi’de sahip olunan tokenlar ve NFT’ler ile madencilik yaparak da ayrıca kazanç sağlamak mümkündür.

YooShi GamePad Nedir?

YooShi GamePad, Binance Smart Chain (BSC)‘deki ilk NFT tabanlı oyun IDO platformudur.

YooShi GamePad, oyun geliştiricilerinin benzersiz oyun içi varlıkları NFT biçiminde önceden satarak para toplamasına olanak tanıyacak şekilde hazırlanmıştır.

YooShi Labs Nedir?

YooShi GameFi Labs, WEB 3.0 çağına uygun bağımsız bir oyun geliştirme sistemidir.

Oyun geliştiricilerin oyun geliştirmeyi daha kolay bitirmelerine yardımcı olmak için oyun geliştiricilerine eksiksiz GameFi oyun tasarım sistemi ve teknik destek sağlar.

Play to Earn Guild Alliance Nedir?

Kısaltması P2EGA olan Play to Earn Guild Alliance, özel bir oyna kazan sistemidir.

Milyonlarca düşük gelirli insanın Play-to-Earn yani Oyna Kazan oyunlar aracılığıyla daha fazla kâr elde etmesine yardımcı olmayı ve oyuna daha fazla kullanıcı getirmeyi amaçlamaktadır.

YooShi Token Nedir?

YooShi Token, Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde yer alan YooShi platformunun yerel token birimidir.

Otomatik yakım mekanizması ile tasarlanan YooShi‘nin toplam arzı katlanarak azaltılacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca yakım mekanizmasında yenilikçi Otomatik Likidite (Auto-Liquidity) işlevi ve NFT bir araya getirilerek YooShi likiditesinin hızla artması sağlanır.

YooShi‘nin en önemli özelliklerinden biri, diğer belirteçler için nadir görülen büyük ölçekli bir ademi merkeziyetçilik uygulamasıdır.

Toplam arzı 1 katrilyon olan YooShi Token’ın toplam arzının %50’si yani yarısı kara deliğe gönderilerek zaten yakılmıştır. Metaverse işleyişine göre yapılan her işlemden ise %4’lük kesinti yaparak YooShi Token sahiplerine ödül olarak dağıtılırken %3’lük kesinti kara deliğe gönderilerek yakılmakta ve %3’lük bir kesinti ise NFT Farming’e tahsis edilmektedir. Bu sayede de yüksel bir fiyat garantisi verilmektedir.

YooShi Nereden Alınır?

YooShi Token alabilmenin temelde iki yöntemi vardır. Bu 2 ana yöntem ise şunlardır:

 • PancakeSwap DEX platformu üzerinden satın almak,
 • YooShi Token listeleyen merkezi kripto borsalar üzerinden satın almak.

İki yöntemle de güvenli bir şekilde YooShi Token alınabilmektedir ancak iki yöntem arasında bir fark bulunmaktadır. Eğer PancakeSwap üzerinden YooShi Token satın alınırsa %4’lük kesintilerden kazanılan ödüller anlık olarak hesaba geçmektedir ancak merkezi borsalarda bu ödüller belli periyotlarda dağıtılmaktadır.

YooShi Nasıl Alınır?

Eğer YooShi Token listelemesi yapan merkezi bir borsadan YooShi satın almak istiyorsanız listeleme yapan borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek YooShi Token satın alabilirsiniz:

 • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz YOOSHI tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne YOOSHI yazarak YOOSHI/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve YOOSHI Al (Buy YOOSHI) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine farklı bir merkezi kripto borsa istiyorsanız da yine YooShi Token listelemesi yapan MEXC Borsası’nı tercih edebilirsiniz. MEXC Borsası’ndan hemen bir hesap açarak YooShi Token almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında detaylı bilgi için de MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Merkezi bir kripto borsa yerine PancakeSwap üzerinden YooShi Token satın almak isterseniz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • TrustWallet ya da MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 01 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan YOOSHI aramasını yaparak seçin. Eğer YOOSHI araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x02ff5065692783374947393723dba9599e59f591 YooShi BSC contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda YooShi Token (YOOSHI) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap DEX platformunun detaylı kullanımı ile ilgili bilgi almak için PancakeSwap Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

YooShi (YOOSHI) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde YooShi Token ile ilgili kullanıcıların en sık sorduğu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Bu bölüm sizden gelen sorular ve talepler ile birlikte sıklıkla güncellenecektir.

YooShi Coin Nedir?

YooShi Coin, kullanıcıların her kripto varlığın sonuna coin terimini ekleme alışkanlığı sonucu oluşmuş bir terimdir ve YooShi Token‘ı ifade etmektedir ancak yanlış bir terimdir. Çünkü YooShi bir coin değil token birimidir.

YooShi Token Yorumları Nasıl?

YooShi, sağladığı oyna kazan sistemi ile ve oyun oynamayı seven kullanıcılara sunduğu oyun sistemiyle kısa zamanda oldukça popüler olmayı başardığı için kendisiyle ilgili yorumlar da bir o kadar pozitiftir.

YooShi Token Hangi Borsalarda Var?

YooShi Token, merkeziyetsiz bir kripto borsa olan PancakeSwap‘ta olduğu gibi merkezi kripto borsalar olan Gate.io Borsası ve MEXC Borsası tarafından da listelenmiştir.

YooShi (YOOSHI)’nin Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

YooShi (YOOSHI) Resmî Web Sitesi
https://yooshi.io

YooShi (YOOSHI) Telegram
https://t.me/yooshi_official

YooShi (YOOSHI) Twitter
https://twitter.com/yooshi_official

YooShi (YOOSHI) Medium
https://yooshi.medium.com/

YooShi (YOOSHI) Reddit
https://www.reddit.com/r/YooshiToken

YooShi (YOOSHI) Discord
https://discord.com/invite/YooShiGamePad

YooShi (YOOSHI) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/yooshi/

YooShi (YOOSHI) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/yooshi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
YooShi Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir