ApeCoin (APE) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

ApeCoin (APE) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılının ikinci yarısı itibariyle bir anda popülerliği artan Web 3.0 teknolojisinden sonra Web 3.0 projeleri de öne çıkmaya başladı. ApeCoin de Web 3.0 odaklı bir proje olduğundan hem kendisi hem de token birimi olan APE, son zamanların en çok dikkat çeken projelerinden ve kripto paralarından biridir.

Bu makalemizde ApeCoin nedir sorusunun ve APE Token nedir, nasıl ve nereden alınır sorularının cevaplarıyla birlikte ApeCoin (APE) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

ApeCoin Nedir?

ApeCoin, Web 3.0 teknolojisini sosyal ve kültürel topluluk hedefiyle birleştirmeyi amaçlayan bir blockchain projesidir.

Yuga Labs’a ait olan Bored Ape Yacht Club’tan ilham alınarak ortaya çıkarılan ApeCoin, APE Foundation’a bağlı olarak yayınlanmıştır ve bir DAO sistemine sahiptir. Bu sistemi sayesinde de tahmin edilebileceği üzere ApeCoin ile ilgili tüm kararlar bir oylama sistemine tabi olacak ve oylamayı ApeCoin sahipleri gerçekleştirecektir.

Ethereum blok zincirinde yer alan ApeCoin; kültür, sanat, oyun, eğlence ve etkinlikler aracılığıyla Web 3.0 dünyasında bir kültürel topluluk oluşturarak bu dünyada en ön saflarda yer almayı hedeflemektedir.

Sahip olduğu yönetişim sistemi sayesinde de tüm yönetimi sahip olduğu topluluğa adamış olan ApeCoin’in tam anlamıyla projesine uygun olarak hareket ettiğini söylemek mümkündür.

APE Vakfı ya da orijinal adıyla APE Foundation, Bored Ape Yacht Club‘ın yaratıcıları Yuga Labs tarafından 1’de 1 NFT ile ödüllendirildi. Yuga Labs, bu NFT‘ye ve onun altında yatan sanat eserine ilişkin tüm hakları ve ayrıcalıkları APE Vakfı’na devretti. ApeCoin DAO üyeleri de bu fikri mülkiyetin nasıl kullanılacağına karar verebilmektedir.

APE Token Nedir?

APE Token, ApeCoin projesinin yerel token belirtecidir.

Maksimum 1 milyar adet arzı bulunan APE Token’ın toplam arzının %62’si ApeCoin DAO üyeleri tarafından onay verilen girişimleri desteklemek üzere ekosistemin fonuna aktarılmıştır.

17 Mart 2022 tarihi itibariyle toplam arzının %30’u dolaşıma giren APE Token’ın dolaşımdaki arzı 48 aylık bir sürece dağıtılmış şekilde düzenli olarak artacaktır.

APE Token Nereden Alınır?

APE Coin de denilen APE Token’ı satın alabilmenin temelde iki yolu bulunmaktadır:

  • Merkeziyetsiz kripto borsalardan satın almak,
  • Merkezi kripto borsalardan satın almak.

Merkeziyetsiz kripto borsa tercihinde Ethereum ekosisteminde yer alan UniSwap gibi DEX platformlarını tercih edebileceğiniz gibi ApeCoin (APE) listelemesi yapan merkezi kripto borsaları da tercih edebilirsiniz.

APE Token Nasıl Alınır?

ApeCoin yani APE Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden APE Token almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz APE Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne APE yazarak APE/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve APE Satın Al (Buy APE) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

ApeCoin (APE) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde ApeCoin ve APE Token ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Sizden gelen talep ve sorular doğrultusunda bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

ApeCoin Kurucusu Kimdir?

ApeCoin (APE), Bored Ape Yacht Club’ın da kurucuları olan Yuga Labs tarafından kurulmuştur.

ApeCoin’in Kendi Blok Zinciri Var mı?

Her ne kadar adında coin kelimesi geçse de ApeCoin, Ethereum blok zincirinde yer almaktadır. Yani başka bir deyişle aslında ApeCoin (APE) bir token birimidir.

ApeCoin Geleceği Olan Bir Proje mi?

Bored Ape Yacht Club’ın NFT dünyasında gösterdiği başarıya göre değerlendirecek olursak ApeCoin (APE)’in başarısız olması için herhangi bir neden görünmüyor.

ApeCoin (APE) Hangi Borsalarda Var?

ApeCoin (APE), merkeziyetsiz bir borsa isteniyorsa UniSwap Borsası’ndan satın alınabilir. Eğer merkezi bir kripto borsa isteniyorsa da Gate.io ve Binance başta olmak üzere pek çok borsada listelenmiştir.

ApeCoin (APE)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

ApeCoin (APE) Resmî Web Sitesi
https://apecoin.com/

ApeCoin (APE) Twitter
https://twitter.com/apecoin

ApeCoin (APE) Instagram
https://www.instagram.com/apecoindao/

ApeCoin (APE) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/apecoin-ape/

ApeCoin (APE) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/apecoin

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
ApeCoin (APE) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir