Astar (ASTR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Astar (ASTR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasalarında özellikle ayı piyasası baskın olduğu dönemlerde yükseliş gösteren kripto paralar, yatırımcıların daha çok dikkatini çekmektedir. Astar Coin ve ASTR Coin olarak daha çok bilinen Astar (ASTR) Token da işte tam böyle bir zamanda gösterdiği yükseliş ile gözleri üzerine çekmiştir.

Bu makalemizde Astar (ASTR) nedir sorusuyla birlikte ASTR Coin nereden alınır, ASTR Coin nasıl alınır gibi Astar (ASTR) ile ilgili tüm soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

Astar Nedir?

Astar, birden fazla blok zinciri ve sanal makineyi destekleyen, çok zincirli bir akıllı sözleşme platformudur.

Tam adı Astar Network olan Astar, Polkadot ağında yer almakta olup birçok NFT, DeFi ve DAO projesi üzerine akıllı sözleşme desteği vermektedir.

Kendini çok zincirli teknolojinin geleceği olarak lanse eden Astar Network ile şu anda Polkadot ağına katman 1 olarak Ethereum ve Cosmos blok zincirlerini bağlamak mümkündür ve yeni blok zincirler üzerine çalışmalar devam etmektedir.

Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile WASM akıllı sözleşmelerinin bir arada bulunabileceği ve birbirleriyle iletişim kurabileceği bir parachain oluşturan Astar, tüm geliştiriciler için en iyi çözümü sağlamak için sürekli olarak kendini geliştirmektedir.

ASTR Token Nedir?

ASTR Token, Astar Network’ün Polkadot blok zincirinde yer alan yerel token belirtecidir.

Daha çok ASTR Coin olarak bilinen ve bu nedenle ASTR Coin nedir sorusuyla daha çok sorulan ASTR Token, Astar Network üzerindeki tüm işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca Astar Network üzerindeki yönetişim ve oylama sistemlerinde de ASTR Token sahibi olan cüzdanlar oy sahibi olmaya hak kazanmaktadır.

Staking özelliğine sahip olup ayrıca sahiplerine ekstra gelir elde etme imkânı sunan ASTR Token’ın maksimum arz bilgisi bulunmazken toplam arzı 7.000.000.000 (7 Milyar) adet olarak görünmektedir.

Herhangi bir ön satış ve ICO yapmayan ASTR Token’ın toplam arz dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

 • %30’luk kısım erken yatırımcılar ve kullanıcılara,
 • %20’lik kısım 2021 parachain müzayedesine,
 • %5’lik kısım parachain rezervine,
 • %10’luk kısım protokol geliştirmelerine,
 • %5’lik kısım DAO’ya,
 • %5’lik kısım pazarlama çalışmalarına,
 • %10’luk kısım finansal destekçilere,
 • %5’lik kısım çalışma teşviği olarak ekibe ve
 • %10’lık kısım vakıfa.

ASTR Token Nasıl ve Nereden Alınır?

Yine birçok kişinin ASTR Coin nereden alınır veya ASTR Coin nasıl alınır olarak sorduğu ASTR Token, hali hazırda merkezi kripto borsalarda listelendiğinden ASTR Token nereden alınır sorusunun cevabı ASTR Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardır diyebiliriz.

Gelelim şimdi ASTR Token nasıl alınır sorusunun cevabına! Listeleme yapan merkezi kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden ASTR Token satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz ASTR Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne ASTR yazarak ASTR/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve ASTR Satın Al (Buy ASTR) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Astar (ASTR) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Astar Network ve ASTR Token ile ilgili insanların en çok sorduğu soruları cevaplamaya çalışacağız. Gelen talepler ve sorular üzerine bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

Astar (ASTR) Hangi Borsalarda Var?

Astar (ASTR)’yi duyan birçok kişinin ilk sorduğu soru ASTR Coin hangi borsada veya Astar Coin hangi borsada sorularıdır. Astar (ASTR) hali hazırda Binance dahil birçok kripto borsada listelenmiştir. Satın almak için ise hacmi ve hareketliliği avantaj olacak olan Gate.io Borsası mantıklı bir seçenek olacaktır.

Astar (ASTR Coin) Nedir?

ASTR, aslında bir coin değil token birimidir çünkü Polkadot blok zinciri üzerinde yer almaktadır. Ancak birçok kişi artık ağız alışkanlığı olmasından kaynaklı ASTR Coin ve Astar Coin terimlerini tercih etmektedir.

Astar (ASTR) Geleceği Olan Bir Proje mi?

Astar Network, Polkadot ağıyla birlikte birçok ağ arasında çok zincirli bir sistem sunmasının yanı sıra Polkadot gibi çok kullanılan bir ağa Relay Chain özelliği kazandırdığı için ASTR Token ile birlikte geleceği parlak bir projedir diyebiliriz.

Astar (ASTR)’ın Resmi ve Takip Edilebilir Hesapları

Astar (ASTR) Resmî Web Sitesi
https://astar.network/

Astar (ASTR) Twitter
https://twitter.com/astarNetwork

Astar (ASTR) Telegram
https://t.me/PlasmOfficial

Astar (ASTR) Discord
https://discord.gg/Z3nC9U4

Astar (ASTR) Github
https://github.com/AstarNetwork

Astar (ASTR) Medium
https://medium.com/astar-network

Astar (ASTR) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/astar/

Astar (ASTR) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/astar

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Astar (ASTR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir