Axie Infinity (AXS) Nedir, Nasıl Alınır?

Axie Infinity (AXS) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasında bazı ilkler bir anda tüm kripto dünyasında adından söz ettirmeyi başarabiliyor. Axie Infinity ve token birimi AXS de kripto dünyasında adından en çok söz ettirmeyi başaran ve öne çıkan projelerden biri olmayı kısa sürede başardı.

Kısa süreli başarı ile birlikte kripto dünyasıyla yakından ilgili birçok kullanıcı Axie Infinity nedir, AXS Coin nedir, Axie Infinity Coin nedir gibi birçok soruyu sıkça sormaya ve araştırmaya başladı.

Bu içeriğimizde sizlere Axie Infinity nedir ve AXS nedir, nasıl ve nereden alınır gibi en çok sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity, Ethereum blok zincirinde yer alan NFT tabanlı bir çevrimiçi video oyunudur.

Vietnamlı bir oyun stüdyosu olan Sky Mavis tarafından geliştirilen Axie Infinity, NFT tabanlı olmasının yanı sıra aynı zamanda oyun sisteminde Axie Infinity Shards (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) kripto varlıklarını kullandırmasının ve kazandırmasının etkisiyle oldukça popüler hale gelmiştir.

Pokémon’dan ilham alınarak geliştirilen Axie Infinity, isteyen herkesin oyun oynayabileceği ve oyun oynayarak kripto varlıklar sayesinde kazanç sağlayabileceği bir sistemdir. Bu özelliği ile kullanıma açıldığı ilk günlerden itibaren az gelişmiş ülkelerde birçok kullanıcının gelir kapısı olmayı sağlamıştır.

Axie Infinity oyununda Axie adı verilen oyun karakterleri bulunmaktadır. Oyuncular bu karakterlere sahip olarak sahip oldukları karakterler ile savaşarak ve yeni karakterler toplayarak yükseliş gösterebilir ve kendi krallıklarını kurabilirler. Tüm oyunun oynandığı evrene ise Axie Universe adı verilmektedir.

Ayrıca Axie Universe adı verilen bu oyun evrenine isteyen herkes erişebildiği gibi aynı zamanda isteyen kullanıcılar kendi karakterlerini ve kendi oyun araçlarını da oluşturabilmektedir.

Kripto dünyasına GameFi kavramını kazandıran ve hızla yayılmasını sağlayan Axie Infinity, henüz yeni olma özelliğini korumasına rağmen Ethereum ekosisteminde en aktif oyunlar arasında liderliğe yerleşmiştir. Ayrıca sistemin açıldığı günden bugüne kadar oyunculara toplamda 13.000 adet Ethereum (ETH) miktarını ödül olarak dağıtılmıştır.

Oldukça eğlenceli bir oyun olan Axie Infinity’yi özel kılan iki şeyden birisi tamamen blok zinciri (blockchain) tabanlı olmasıdır. Bir diğeri ise kazanç imkânı sunmasıdır. Özellikle kazanç imkânı sunmasıyla Axie Infinity sadece bir oyun deneyimi değil aynı zamanda sosyal ağ genişletme şansı sunduğu gibi bir nevi iş fırsatı da sunmaktadır.

“Kazanmak için Oyna” sloganıyla özellikle pandemi sürecinde kendine ciddi bir oyuncu kitlesi edinen Axie Infinity evreninde kadın ya da erkek fark etmeksizin her yaştan oyuncu ile karşılaşmak mümkündür.

Axie Infinity oyununda kazanmak için gerekenler ise şunlardır:

  1. PVP savaşlarında rekabet etmek,
  2. Axie adı verilen karakterlerin üretilmesi ve pazarda satılması,
  3. Mystics ve Origins gibi nadir Axie’leri elde etmek için rekabet etmek,
  4. Axie’lerin yetiştirilmesinde kullanılan aşk iksirlerinin çiftçiliğini yapmak ve bu aşk iksirlerini satmak,
  5. Elde edilen token miktarını stake ederek ayrıca kazanç elde etmek.

Axie Infinity, blockchain teknolojisini tüm dünyaya en eğlenceli ve eğitici yolla öğretmeyi kendine misyon edinmiştir. Ayrıca vizyon olarak da iş dünyasını ve eğlence dünyasını bir arada sunarak hem eğlence hem de ekonomik fırsatlar sunmayı benimsemiştir.

AXS Nedir?

AXS, Axie Infinity oyununda Axie Universe için yerel token belirtecidir.

Bir Ethereum ERC20 token birimi olan AXS’in açılımı Axie Infinity Shards şeklindedir ve AXS, bu 3 kelimenin ilk harflerinden oluşmuştur. Ayrıca AXS, staking işlemine uygun bir token birimidir.

Axie Infinity evreninde oyun oynayan kullanıcılar oynadıkları oyunlardan ödül olarak AXS kazanırlar. Kazanılan AXS miktarı eğer stake edilirse bu kazanç sürekli olarak artabilir. Ayrıca yine staking sayesinde Axie Infinity evrenindeki oyunlar ve diğer yönetim kararlarında yönetimde yer alıp oy kullanabilecektir.

Toplam AXS miktarının belli bir kısmı kilitli olarak ayarlanmıştır ve halka açık satışlardan itibaren 65 ay süren bir programa göre açılacak şekilde planlanmıştır. Dolaşımdaki ilk miktarı 59.985.000 adet ile toplam arzın %22,22’si şeklinde ayarlanmıştır.

Token Miktarı Toplam Arz Yüzde (%)
Oyunla Kazanılan 54.000.000 20
Stake Edilerek Kazanılan 78.300.000 29
Ekosistem Fonu 21.600.000 8
Kurucu Ekip 56.700.000 21
Danışmanlar 18.900.000 7
Halka Açık Satış 29.700.000 11
Özel Satış 10.800.000 4
TOPLAM 270.000.000 100

Yukarıdaki tablo, AXS‘nin mümkün olan maksimum arz miktarını ve dağılımını göstermektedir. Tablodan da anlaşılacağı üzere AXS toplam arz miktarı 270.000.000 (270 Milyon) adedi geçmeyecektir.

%20’lik oranın oyunla kazanılacak şekilde ayarlanmasının sebebi, token ödülleri avında birçok oyuncuyu Axie ekosistemine çekerek en aktif topluluk üyelerine sahiplik ve hisse vermektir.

%29’luk oranın staking işlemlerine ayrılmasının sebebi de yine Axie evrenini ve AXS’i kullanıcılar açısından kazançlı ve cazip kılmanın yanı sıra kullanıcıların Axie Infinity yönetiminde aktif olmalarını sağlamaktır.

AXS Nereden Alınır?

Axie Infinity Shards (AXS) alabilmek kripto dünyasında yer alan birçok kripto para ve token birimine kıyasla oldukça kolaydır.

Ortaya çıktığı ilk günden bu yana kısa zamanda ciddi bir yükseliş gösteren ve bir anda popüler olarak kripto dünyasına GameFi kavramını kazandıran Axie Infinity (AXS), birçok kripto borsada listelenmiştir.

Bu doğrultuda da AXS listeleyen borsalar arasından tercih edilen herhangi bir borsa üzerinden Axie Infinity (AXS) alabilmek mümkündür. Ayrıca dileyen yatırımcılar kripto borsalar yerine UniSwap üzerinden de AXS satın alabilirler.

AXS Nasıl Alınır?

Axie Infinity Shards yani AXS Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan ve dünyanın en çok tercih edilen kripto borsası olan Binance üzerinden AXS alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Binance Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa hemen oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz miktar kadar Binance Borsası‘na para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretleri uygun olduğu için Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
  • Para transferini tamamladıktan sonra Piyasalar bölümüne gelin ve paranızı USDT para birimine çevirin.
  • Tekrar Piyasalar sayfasına gelin ve arama bölümüne AXS yazarak AXS/USDT paritesini seçin.
  • Satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra AXS Al (Buy AXS) butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın kullanımı ile ilgili yardıma ihtiyacınız var ise buraya tıklayabilirsiniz.

Axie Infinity (AXS) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sky Mavis Nedir?

Sky Mavis, Axie Infinity’yi kuran ekibin adıdır. Vietnamlı olan bu ekip Axie Infinity’nin geliştirilmesinin yanı sıra başarılı olmasında da büyük bir rol oynamaktır ve sürekli olarak Axie Infinity evrenini geliştirmektedir.

Axie Infinity Coin Nedir?

Axie Infinity Coin kullanıcıların Axie Infinity Shards (AXS) için kullandıkları bir terimdir ancak hatalıdır çünkü Axie Infinity Shards (AXS) bir coin yani kripto para değil Ethereum ERC20 tabanlı bir token birimidir.

Bu nedenle de Axie Infinity Coin terimi ile başlayan tüm terimler doğru sonuçlara götüren hatalı kullanımlar olacaktır.

AXS Coin Nedir?

AXS Coin terimi de yine kullanıcıların Axie Infinity Shards (AXS) için kullandıkları bir terimdir ancak bu terim de hatalıdır.

AXS Marketplace Nedir?

AXS Marketplace, Axie Infinity evreninde Axie adı verilen karakterlerin ve aşk iksirleri gibi oyun araç ve gereçlerinin alınıp satılabildiği alandır.

AxieZone Nedir?

AxieZone, Axie Infinity‘ye özel bir bilgi sitesidir ve Axie adlı fantastik yaratıkların toplanması ve yetiştirilmesi hakkında bilgiler içermektedir.

AXS Ne Kadar?

Axie Infinity Shards (AXS) fiyatını en güncel haliyle Dolar, Euro ve Türk Lirası para birimleri üzerinden görmek ve AXS grafik bilgilerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Axie Infinity (AXS) Geleceği ve Yorumları Nasıl?

Axie Infinity ve AXS daha önce de bahsettiğimiz gibi kripto oyun dünyasının lider oyunlarından biridir. Kısa zamanda büyük başarılar elde etmesinden dolayı geleceği oldukça parlak olduğuna inanılan Axie Infinity ve AXS için yapılan yorumlar da bir o kadar pozitiftir.

Smooth Love Potion (SLP) Nedir?

Smooth Love Potion veya token adıyla SLP, Axie Infinity evreninde Axie adı verilen fantastik karakterlerin yetiştirilmesinde kullanılan aşk iksirine ait token belirtecidir. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Axie Infinity (AXS)’nin Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Axie Infinity (AXS) Resmî Web Sitesi
https://axieinfinity.com/

Axie Infinity (AXS) Facebook
https://www.facebook.com/AxieInfinity

Axie Infinity (AXS) Twitter
https://twitter.com/axieinfinity

Axie Infinity (AXS) Discord
https://discord.com/invite/axie

Axie Infinity (AXS) Reddit
https://www.reddit.com/r/AxieInfinity/

Axie Infinity (AXS) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/axie-infinity/

Axie Infinity (AXS) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/axie-infinity

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Axie Infinity (AXS) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir