JasmyCoin (JASMY) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

JasmyCoin (JASMY) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda DeFi, Metaverse, NFT, Layer2 projeleri son popüler olsa da bazı projeler aradan sıyrılarak kendini farkettirmeyi başarıyor. JasmyCoin de uzun zamandır kripto piyasalarında yer almasına rağmen günümüzde bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran projelerden biri olmayı başardı.

Birçok kripto varlığa göre aslında hatrı sayılır bir geçmişi olan JasmyCoin nedir merak eden kişi sayısı da günden güne artınca bu içeriği oluşturmaya karar verdik.

Bu içeriğimizde sizlere JasmyCoin nedir, nasıl ve nereden alınır sorularının cevapları ile birlikte JasmyCoin (JASMY) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

JasmyCoin Nedir?

JasmyCoin, nesnelerin interneti alanında yapay zekâ projeleri üreten Japon menşeli Jasmy Incorporated adlı şirkete ait kripto varlıktır.

Bir Ethereum ERC-20 token birimi olan JasmyCoin; ismini kurucu olduğu şirketten almakta olup kod olarak da JASMY kodunu kullanmaktadır.

Aslında ilk olarak 2021 yılının şubat ayında kripto piyasalardaki yerini alan ve toplam arzı 50.000.000.000 (50 Milyar) olan JASMY, Japonya’da kripto paraların yasaklanması sonucu yaklaşık 4 dolar seviyesinden 0,060 dolar seviyesine kadar ciddi bir düşüş yaşamıştır.

Daha sonra Japonya’nın kripto paralardaki yasaklamalardan vazgeçmesi sonucu rahat bir nefes almaya başlayan JasmyCoin, düştüğü dip seviyeden ilk ciddi çıkışını ise Coinbase Borsası’nın JASMY listelemeye karar vermesi sonucu yapmıştır.

CEO’su eski Sony CEO’su Kazumasa Sato olan Jasmy Incorporated şirketinin JasmyCoin’i zamanla diğer borsalarda da listelenmeye başladıkça adını sıkça duyurmaya başladı lakin Binance Borsası’nın JASMY listeleme kararı ile gündeme yeniden ciddi bir şekilde giriş yaptı.

JasmyCoin Nereden Alınır?

JasmyCoin satın almak için merkeziyetsiz kripto borsalar ve merkezi kripto borsalar arasında seçim yapılabilir.

Merkeziyetsiz kripto borsa yani DEX platformlarından biri olan UniSwap üzerinden JasmyCoin alabilirsiniz ya da JasmyCoin (JASMY) listeleyen merkezi kripto borsaları tercih ederek JASMY satın almak mümkündür.

JasmyCoin Nasıl Alınır?

JasmyCoin listeleyen bir merkezi kripto borsa üzerinden JASMY Token satın almak isterseniz JASMT Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Binance Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek JasmyCoin satın alabilirsiniz:

  • Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktarda para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretini minimize etmek için Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT veya BUSD kripto varlık birimine çevirin.
  • Daha sonra aynı yerden JASMY/USDT veya JASMY/BUSD paritelerinden satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra JASMY Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın detaylı kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Binance Borsası dışında farklı bir kripto borsa üzerinden JASMY Token satın almak isterseniz her ne kadar Binance Borsası‘nı önersek de aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz:

JasmyCoin (JASMY) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Jasmy şirketi ve JasmyCoin (JASMY) ile ilgili en sık sorulan soruların ve merak edilen konuların cevaplarını vermeye çalışacağız.

JasmyCoin Blok Zincirine Sahip Mi?

JasmyCoin her ne kadar adında coin terimi geçse de aslında Ethereum ERC-20 token birimidir. Yani anlaşılacağı üzere JasmyCoin‘in bir blok zinciri bulunmuyor ve tüm faaliyetlerini Ethereum blok zincirinde yürütmektedir.

JasmyCoin’in Geleceği Nasıl?

JasmyCoin ilk piyasada yer aldığı süreçte Japonya’nın kripto para yasaklarına takıldığı için ciddi bir düşüş yakalasa da şu anda Japon Hükümeti tarafından da kendisine destek almış bir projedir. Aynı zamanda Japon devi şirketlerle iş ortaklıkları yaptığına dair söylentilerin de olduğu konuşulan JASMY‘nin geleceğinin parlak olduğuna inanç oldukça yüksek.

JasmyCoin’in Projeleri Nelerdir?

JasmyCoin ile ilgili bilgi bulmak oldukça zor olsa da aslında JasmyCoin, yatırım noktasında ait şirket Jasmy Incorporated girişimidir.

Jasmy Incorporated ise yapay zeka, nesnelerin interneti, blockchain vb. birçok teknolojik alanda hem projeler üretmekte hem de ortaklıklar kurmaktadır. Ayrıca CES 2021 fuarında yer alan ve tanıtımlar gerçekleştiren Jasmy Incorporated şirketinin bilinen Jasmy IoT, Jasmy Initiative, Jasmy League ve Jasmy Universe adında iki projesi bulunmaktadır.

Jasmy League Nedir?

Jasmy Leauge; Jasmy şirketinin “veri demokratikleştirme” felsefesine uygun olarak inovasyon hedefleyen geliştiricileri destekleyerek bir araya getiren bir topluluktur. Geliştiriciler Jasmy League sayesinde hem kendilerini geliştirerek hem de bir geliştirici ligi olan Jasmy Leauge’de rekabetler gerçekleştirerek topluluğa hem fayda katabilmekte hem de topluluğun tüm faydalarından faydalanabilmektedir.

Jasmy IoT Nedir?

Jasmy IoT; nesnelerin interneti üzerine geliştiriciler için oluşturulmuş bir projedir. IoT teriminin Internet of Things yani Nesnelerin İnterneti anlamına geldiğini bilerek değerlendirecek olursak tamamen nesnelerin interneti üzerine bir proje olduğu kolayca anlaşılabilir.

Jasmy Universe Nedir?

Jasmy Universe; Jasmy şirketine özel bir geliştiricilerin, yatırımcıların, ortaklık kurulan şirketlerin, teknisyenlerin ve genel üyelerin giriş yaparak bilgi aldığı ve işlem yaptığı bir sistem ve projedir.

Jasmy Initiative Nedir?

Jasmy Initiative; Jasmy şirketinin nesnelerin interneti teknolojisiyle blockchain teknolojisinin birleşimini sağlayıp blockchain teknolojisini daha popüler hale getirmek üzere tasarlanmış olan bir projedir.

JasmyCoin (JASMY)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

JasmyCoin (JASMY) Resmî Web Sitesi
https://www.jasmy.co.jp/

JasmyCoin (JASMY) Twitter
https://www.jasmy.co.jp/

JasmyCoin (JASMY) Telegram
https://t.me/OfficialJasmyUniverse

JasmyCoin (JASMY) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/jasmy/

JasmyCoin (JASMY) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/jasmycoin

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
JasmyCoin (JASMY) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir