1inch Network (1INCH) Nedir, Nasıl Alınır?

1inch Network (1INCH) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz kripto borsaların kullanımı merkezi kripto borsalara göre nispeten daha zor olsa da bir kripto borsaya ait kripto para birimi diğer kripto paralardan daha çok ilgi görebiliyor. 1inch Network, son dönemlerin en çok dikkat çeken kripto borsası olmayı başardığı için borsanın yerel token birimi 1INCH Token da buna paralel bir ilgi görmeye devam ediyor.

Bu makalemizde 1inch Network nedir sorusunun ve 1INCH Token nedir, nasıl alınır, nereden alınır gibi soruların cevaplarıyla beraber 1inch Network (1INCH) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

1inch Network Nedir?

1inch Network, DEX adı verilen merkeziyetsiz kripto borsaları tarayarak bir kripto paranın en iyi fiyatını bulup satın alınmasına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir platformdur.

Bir DEX platformundan daha çok protokol toplayıcısı olarak çalışan ve 2019 yılının mayıs ayında Ethereum ağında yayınlanan 1inch Network, kullanıcılara bir merkeziyetsiz borsa gibi hizmet vermektedir.

1inch Network, çalışma sistemiyle kripto para alımı ve satımı ile ilgilenen insanlara çok güzel avantajlar sunmaktadır. Sunduğu en büyük avantaj ise bir kişinin satın almayı düşündüğü kripto parayı en uygun fiyata bulmak için birden fazla borsaya bakmasına ihtiyaç bırakmamasıdır.

Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon gibi birçok blok zincirinden Pachfinder isimli algoritma ile veri toplayabilen yani en iyi fiyatı araştıran 1inch Network, ortalama 180 civarı platformu kaynak olarak kullanmaktadır.

DEX hizmetinin yanı sıra likidite protokolü ve 1inch Wallet adında güvenli bir kripto cüzdan hizmeti de veren 1inch Network, sunduğu tüm hizmetlerde kullanımı kolay ve anlaşılır bir ara yüz ve sistem tasarlamıştır. Yani başka bir deyişle 1inch Network kullanan kişiler hem en uygun fiyatlardan kripto para ticareti yapabilir, hem likidite protokolü hizmetinden faydalanabilir hem de cüzdan hizmetinden faydalanarak kripto paralarını saklayabilirler.

Ek olarak 1inch Network’te yerel token birimi üzerinden staking yapmak da mümkündür ve 1inch Network yalnızca başlatıldığı Ethereum ağında değil birçok blok zinciri ağında çalışabilmektedir.

1INCH Token Nedir?

Her kripto paradaki duruma benzer şekilde kullanıcıların 1INCH Coin dediği ve 1INCH Coin nedir sorusu ile sorduğu 1INCH Token, 1inch Network platformunun yerel kripto para birimidir.

2020 yılının Aralık ayında dolaşıma giren 1INCH Token, toplamda 1.500.000.000 adet arza sahiptir. İlk defa toplam arzın %6’sı ile dolaşıma giren 1INCH Token’ın toplam arzının %30’u topluluğu geliştirmek üzere ayrılmıştır. %0.5’lik bir kısmın staking için ayrıldığı 1INCH Token’ın %14,5’lik bir kısmı da 4 yıllık sürecin sonunda hibeler, yatırımlar ve ön görülemeyen giderleri karşılamak üzere ayrılmıştır.

Stake etme özelliğine sahip olan 1INCH Token ayrıca sahiplerine yönetişim sisteminde yer alma imkânı da sunuyor.

1INCH Token Nasıl ve Nereden Alınır?

1INCH Coin nasıl alınır ve 1INCH Coin nereden alınır sorularıyla sık sık araştırılan 1INCH Token, birçok kripto borsadan satın alınabilmektedir. Merkeziyetsiz kripto borsadan satın almak için doğrudan 1inch Network ağı seçilebilir ancak merkezi bir kripto borsa olarak 1INCH Token nereden alınır sorusuna cevap olarak birçok merkezi kripto borsadan satın alınabilir diyebiliriz.

1INCH Token nereden alınır sorusunun cevabı olarak da 1INCH Token listelemesi yapan borsalardan biri olan Binance üzerinden 1INCH Token satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Satın almak istediğiniz 1INCH miktarında hesabınıza para yatırınız. Para transferini kripto olarak yapacaksanız düşük transfer ücretinden dolayı TRON (TRX) tercihi yapabilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT veya BUSD kripto varlık birimine çevirin.
  • Daha sonra aynı yerden 1INCH/USDT veya 1INCH/BUSD paritelerinden satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra 1INCH Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın detaylı kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Binance Borsası dışında farklı bir kripto borsa üzerinden 1INCH Token satın almak isterseniz her ne kadar Binance Borsası‘nı önersek de aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz:

1inch Network (1INCH) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcıların 1inch Network ve 1INCH Token ile ilgili en sık sorduğu ve cevap beklediği sorulara bu bölümde olabildiğince cevap vermeye çalışacağız. Bu bölüm gelen sorulara göre düzenli olarak güncellenecektir.

1INCH Coin Nedir?

1INCH Coin, 1INCH Token için kullanıcılar arasında oluşmuş bir terimdir ancak hatalıdır. 1inch Network’ün kendine ait bir blok zinciri olmadığı için doğru kullanımı 1INCH Token olmalıdır. Aynı şekilde 1inch Network Coin terimi de hatalı bir terimdir ve doğrusu 1inch Network Token olmalıdır.

1inch Network (1INCH) Kurucusu Kimdir?

1inch Network, 2019 yılında Sergej Kunz ve Anton Bukov adlı iki kişi tarafından kurulmuştur.

1inch Network (1INCH) Geleceği Olan Bir Proje mi?

1inch Network sunduğu kolaylık ve satın alma imkânlarıyla, 1INCH Token ise staking ile gelir elde fırsatlarıyla hali hazırda birçok kullanıcıya sahiptir. 1inch Network’ün projesi oldukça ileriye yönelik olduğundan ve sürekli kendilerini geliştirdiklerinden geleceği oldukça parlak görünüyor diyebiliriz.

1inch Network (1INCH) Güvenilir mi?

1inch Network, Ethereum ağında başlatılıp diğer ağlarda da yer almaya başladığı süreçte güvenlik konusuna da oldukça önem verdiğinden güvenilir bir çizgiye sahip ve 1inch Network gibi platformlar, siber saldırılar düzenleyenleri daha çok cezbettiğinden güvenliğin her zaman ön planda tutulduğu bir çizgide devam ediyor.

1inch Network (1INCH)’ün Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

1inch Network (1INCH) Resmî Web Sitesi
https://1inch.io/

1inch Network (1INCH) Twitter
https://twitter.com/1inch

1inch Network (1INCH) Telegram
https://t.me/OneInchNetwork

1inch Network (1INCH) Discord
https://discord.com/invite/1inch

1inch Network (1INCH) Reddit
https://www.reddit.com/r/1inch/

1inch Network (1INCH) Medium
https://blog.1inch.io/

1inch Network (1INCH) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCk0nvK4bHpteQXZKv7lkq5w

1inch Network (1INCH) Github
https://github.com/1inch

1inch Network (1INCH) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/1inch/

1inch Network (1INCH) Resmî Web Sitesi
https://www.coingecko.com/tr/coins/1inch

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
1inch Network (1INCH) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir