Illuvium (ILV) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Illuvium (ILV) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şüphesiz ki oyun sektörü kripto dünyasında da oldukça revaçtayken bir de GameFi yani Oyna Kazan (Play2Earn, P2E) sayesinde daha da popüler hale geldi. Illuvium ve ILV Token da kripto dünyasının oyun sektörüyle birleşimi sonucu fazlasıyla ilgi görmeyi başardı.

Oyun oynamayı seven kullanıcıların ayrıca oyun oynarken gelir elde etmelerine de imkân sunan Illuvium gibi projeler, ortaya çıkış anlarından itibaren beraberinde de Illuvium nedir, ILV Token nedir gibi soruları beraberinde getiriyorlar ve bu soruların sorulma hacmi günden güne artıyor.

Bu içeriğimizde sizlere Illuvium nedir ve ILV Token nedir, nasıl ve nereden alınır gibi soruların cevaplarının yanı sıra Illuvium (ILV) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Illuvium Nedir?

Illuvium; Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir açık dünya RPG macera oyunudur.

Metaverse oyunu da diyebileceğimiz oyunun temelinde Illuvium bir gezegendir ve bu gezegenin çekirdeğinden yayılan bir radyasyon bulunmaktadır. Bu radyasyon; Illuvial adı verilen canavarların büyümesine, mutasyona uğramasına ve saldırılar düzenlemesine sebep olur. Oyundaki temel amaç ise Illuvial adı verilen bu karakterleri yakalamaktır.

Oyundaki bazı Illuvial karakterlerini bulmak oldukça kolay olsa da bazılarını bulmak son derece zordur. Yakalanan Illuvial karakterlerini iyileştirip sağlıklarına kavuşturup koleksiyonlara katmak ve daha sonra yapılan savaşlarda bu Illuvial karakterlerinden faydalanmak mümkündür. Yani oyundaki Illuvial adı verilen karakterler aslında oyunun temel taşlarından biridir.

Oyundaki 100’den fazla Illuvial olup bunlardan bazıları birbirleri ile bir sinerji yani bağlantı içerisindedir. Bu nedenle de birbirleri ile sinerji halindeki Illuvial karakter topluluğuna karşı savaşmak zor olduğu gibi birbiri ile sinerji halinde Illuvial karakterlerini toplamak ise güç kazandırmaktadır.

Illuvium oyunundaki otomatik savaşlarda bireysel ve yakalanan Illuvial karakterleriyle olduğu gibi ayrıca ekip kurarak da savaşmak mümkündür.

Yalnızca bir oyun olmayan Illuvium hem oyun oynamayı hem de oynayarak gelir elde etmeyi sağlamaktadır. GameFi, DeFi, staking ve yield farming gibi tüm sistemleri bünyesinde bulunduran Illuvium‘da hem oynayarak kazanmak hem de elde edilen kazançlarla ayrıca pasif gelir elde etmek mümkündür.

Oyundaki tüm Illuvial adı verilen karakterler birer NFT nesnesidir. Dolayısıyla bu karakterler yani NFT öğeleri satın alınabilmekte ve satılabilmektedir. Ayrıca alım ve satım işlemleri için IlluviDEX adı verilen platform kullanılarak hem alımlarda hem de satışlarda herhangi bir işlem ücreti ya da gas ücreti ödemeden işlem yapmak mümkündür.

Ayrıca oyun DAO yapısına sahip olduğundan tüm kararlar ve yönetişim tamamen kullanıcıların elindedir.

ILV Token Nedir?

ILV Token, Illuvium evreninde yani oyununda kullanılan yerel token birimidir.

Bir Ethereum ERC-20 token birimi olan ILV Token‘ın toplam arzı 10.000.000 olup hali hazırda dolaşımda olan arz miktarı 642.551 adettir.

Illuvium oyununda yakalanan tüm karakterler yani Illuvial‘ler ILV Token karşılığında satılabilmekte ve ILV Token ile market üzerinden Illuvial denilen karakterler satın alınabilmektedir.

Sahip olunan ILV Token‘lar ile ayrıca staking ve yield farming yapılarak pasif gelir elde etmek de mümkündür. Staking ile dağıtılan ödüller IlluviDEX denilen Illuvium‘un kendi içeriğindeki DEX platformunda her yapılan işlemden %5’lik işlem ücretlerinden gelmektedir.

Illuvium da ayrıca ILV Token‘a ek olarak sILV adında bir token bulunmaktadır ve açılımı Stakers ILV olarak geçmektedir. Yield farming yapan kullanıcılar ellerindeki ILV Token miktarını gelir elde etmek için 1 yıl süreyle kilitlemek zorundadır. Eğer bu kullanıcılar 1 yıldan kısa bir süre içerisinde ödüllerini almak isterlerse sILV olarak çekebilirler ve dolar karşılığı ile işlem yapabilirler.

ILV Token Nereden Alınır?

ILV Token alabilmek için Illuvium (ILV) Token listelemesi yapan merkezi ve merkezi olmayan kripto borsaları seçebilirsiniz.

Merkezi olmayan kripto borsa (DEX) platformlarında Ethereum destekli olan platformları seçmek gerekirken merkezi kripto borsalarda yalnızca Illuvium (ILV) listelemesi yapan bir kripto borsa seçmek yeterlidir.

ILV Token Nasıl Alınır?

Illuvium Token yani ILV Token listeleyen bir merkezi kripto borsa üzerinden ILV Token satın almak isterseniz ILV Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Binance Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek Illuvium (ILV) Token satın alabilirsiniz:

  • Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktarda para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretini minimize etmek için Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT veya BUSD kripto varlık birimine çevirin.
  • Daha sonra aynı yerden ILV/USDT veya ILV/BUSD paritelerinden satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra ILV Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın detaylı kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Binance Borsası dışında farklı bir kripto borsa üzerinden ILV Token satın almak isterseniz her ne kadar Binance Borsası‘nı önersek de aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz:

Illuvium (ILV) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu başlık altında Illuvium ve ILV Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Sizden gelen sorular ve talepler doğrultusunda bu bölümü düzenli olarak güncelleyeceğiz.

Illuvium Coin Nedir?

Tüm kripto varlıklarda olduğu gibi kullanıcıların tüm kripto varlıklara coin deme alışkanlığı sonucu Illuvium Coin terimi ortaya çıkmıştır ancak hatalıdır. Çünkü Illuvium bir coin değil token birimidir.

Aynı şekilde ILV Coin nedir diye sorulacak olursa da Illuvium Coin için geçerli olan durumun birebir aynısı geçerlidir. Dolayısıyla Illuvium Coin ve ILV Coin ile başlayan tüm terimler doğru sonuçlara götürse de hatalı terimlerdir.

Illuvium (ILV) Geleceği Olan Bir Proje Mi?

Kripto dünyasındaki ilk başarılı ve iddialı proje olan Axie Infinity (AXS)‘in bir alternatifi olarak görünen Illuvium, kendisine ciddi derecede güven duyulan ve yatırım yapılan bir projedir.

Illuvium Oyunu Nasıl Oynanır?

Illuvium oyununu oynamak için yapılması gereken şey Illuvium web sitesine giderek kayıt olmak ve uygulamayı bilgisayara indirmektir. Daha sonrasında oyun zaten kullanıcıları yönlendirmektedir.

Dipnot olarak Illuvium oyunu ne yazık ki yalnızca bilgisayar üzerinden oynanmaktadır.

Illuvium (ILV)’un Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Illuvium (ILV) Resmî Web Sitesi
https://www.illuvium.io/

Illuvium (ILV) Twitter
https://twitter.com/illuviumio

Illuvium (ILV) Telegram
https://t.me/illuvium

Illuvium (ILV) Discord
https://discord.com/invite/illuvium

Illuvium (ILV) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/illuvium/

Illuvium (ILV) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/illuvium

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Illuvium (ILV) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir